КНС – каналізаційна насосна станція або комплексна гідротехнічна конструкція зі спеціальним обладнанням для підйому та перекачування грунтових, виробничих, побутових, та зливових вод. Станції КНС використовуються, коли вільне транспортування рідини самопливом неможливе.
Сьогодні класичні КНС широко розповсюджені по всьому світу для облаштування водовідводу від різноманітних споруд та будівель. Найтиповіший взірець – конструкція вертикального розташування. Вона легко піднімає рідину із точки, яка знаходиться нижче геодезичної відмітки колектора, а також дозволяє перекачувати її на великі відстані.
Стічні води примусово або вільно надходять до станції. При заданому рівні наповнення спрацьовують датчики та поплавки, що приводять у дію занурювальні насоси. Ті, у свою чергу, подрібнюють забруднення і виштовхують стічний потік по трубопроводу.
Каналізаційні насосні установки відрізняються в першу чергу характеристиками насосів: потужністю, продуктивністю, конструкцією, принципом роботи. Якість та ефективність їх використання залежать від правильного вибору.
Основні критерії:
Правильно обрати та купити каналізаційну насосну станцію можна лише на основі індивідуальних розрахунків. Визначається необхідна робоча та максимальна потужність, прораховуються габарити системи, обирається актуальна комплектація тощо.
Використання станції дозволяє максимально швидко та з мінімальною шкодою транспортувати стічні, відпрацьовані чи забруднені води.
Сучасні моделі – відносно невеликі, не потребують значної площі для монтажу, не передбачають окремо-стоячих вентиляційних камер чи залізобетонних резервуарів.
Автономні насосні станції включаються автоматично лише за необхідністю, отримуючи сигнал від датчика. Тож витрати на експлуатацію – мінімальні.
КНС не потребують складного обслуговування. Вони максимально автоматизовані.
КНС відрізняються мінімальним рівнем шуму та вібрацій при значно вищій ефективності.
Ціна, що повністю окуповується протягом експлуатації системи.